Hakkımızda

Hakkımızda  2003   yılında 904 Sayılı Islahı Hayvanat Kanununa göre kuruldu. Şu anda 5996 Sayılı Kanuna göre hayvan ıslahı üzerine faaliyetimizi sürdürmekteyiz.
İlimizdeki hayvan ıslahı çalışmalarını yürütmek, üyelerimizi bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamak ve eğitim toplantıları düzenlemek suretiyle üstün verimli hayvan yetiştirilmesine yardımcı olmaktayız.
Birliğimiz 1200'e yakın üyesi bulunmaktadır. 5 baş ineğe sahip bir yetiştirici, üyelik için Birliğimize başvuruda bulunabilmektedir. Üyelik için gerekli evrakların neler olduğunu; (Mevzuat başlığı altında yer alan "Üyelik Şartları" bölümünde bulabilirsiniz).


Merkez şubemizin yanı sıra, Malatya genelindeki 4 şube ve 4 irtibat büromuzdan; 6 araç ve 10 personelimizle yetiştiricilerimize hizmet vermekteyiz. Üyelerimiz, tohumlama  ve ürün ihtiyaçlarını şube ve irtibat bürolarımızdan temin edebilmektedir.
Birliğimize ait iktisadi teşekkülde, üreticilerimizin ihtiyacı olan ürünler, yem katkı maddeleri, alet ekipmanlar, yem bitkileri ve tohum satışı yapılmaktadır.Soykütüğü Projesi ile işletmeleri ve hayvan varlıklarını kayıt altına alıyoruz.   Saha personelimiz gerekli planlamayı yaparak, 3 ayda bir  saha güncellemelerini yerine getirmektedir.
İlimizdeki hayvan ıslahı çalışmalarını yürütmek, üyelerimizi bir araya getirerek kaynaşmalarını sağlamak ve eğitim toplantıları düzenlemek suretiyle üstün verimli hayvan yetiştirilmesine yardımcı olmak, faaliyetlerimiz arasında yer almaktadır.